Wiedza

Atakowanie przestrzeni to ruch na wolne pole zawodnika bez piłki. Celem takiego działania jest otrzymanie piłki lub rozerwanie drużyny przeciwnej.

Pinokio Pass to indywidualne działanie techniczne zawodnika z piłką mające na celu oszukać podaniem rywala. Takie narzędzie jest bardzo pomocne dla zawodników grających na pozycji środkowego obrońcy lub środkowego pomocnika.

Zdolność do liczenia przeciwników i tworzenia przewagi w centrum gry. Tworzenie w jego obszarze min. trzech możliwości podania.

Zdolność liczenia przeciwników i wiązania ich w celu świadomego przesunięcia w poziomie. Takie działanie pozwoli wybrać dobry moment do progresu i przyśpieszenia akcji.

Jest to działanie indywidualne zawodnika bez piłki, które umożliwia zawodnikowi z piłką wykonanie progresu do kolejnej tercji boiska.

Zachowanie zawodników w centrum gry pozwalające prowadzić grę podaniami w trójkącie.

Ustawienie zawodnika w taki sposób, by zachowując linie podania z partnerem, była możliwość w momencie przyjęcia piłki od razu minąć bocznego obrońcę i znaleźć się na przeciwko bramki przeciwnika.

Indywidualna umiejętność pozwalająca chronić  piłkę przed rywalem.

 

Ruch w kierunku wolnej przestrzeni tuż po wykonaniu podania. 

Ruch zawodnika bez piłki w poprzek boiska w celu zabrania ze sobą przeciwnika, tworząc w ten sposób przestrzeń dla kolejnego partnera.

Umiejętność wychodzenia z zza pleców przeciwnika w przestrzeń dającą optymalną linie podania. 

Pokazywanie się do gry ruchem do piłki lub od piłki w celu udzielenia partnerowi wsparcia awaryjnego, w taki sposób, aby była możliwość wykonania progresu bądź swobodnej zmiany ciężaru gry.

Kiler Pass to indywidualne działanie techniczne zawodnika z piłką mające na celu podaniem przeszyć min 2 formacje rywala. To działanie często wykorzystywane jest przez środkowych obrońców lub defensywnych pomocników.

Działanie środkowego obrońcy z piłką lub bez mające na celu podłączenie się do działań ofensywnych zespołu.
Wbieganie napastnika podczas dośrodkowania w przestrzeń między bramkarzem a dwójką środkowych obrońców.
Wbiegniecie czy szerokość to działanie zawodnika bez piłki mające na celu zgubić/oszukać obrońcę w sektorze bezpośredniego zagrożenia.

Umiejętność świadomego naprowadzania piłki na  zawodników drużyny rywala, by skupić na nich uwagę

Świadome prowadzenie piłki w tył w celu podpusczenia rywala do skrócenia pola gry i wyjścia zawodników na piłkę.